MANUÁLNĚ OVLÁDANÉ SLUNEČNÍ PLACHTY SUNFURL®


Systém SunFurl® RM je stejně jednoduchý jako u pevně napnutých plachet, navíc však nabízí možnost navinutí dle potřeby či povětrnostních podmínek. Plachta je navinuta na hřídel malého průměru, ta je součástí sluneční plachty a je navíjena a napnuta pomocí navijáků a kladkového sytému SunFurl®. Kladky a upevňovací prvky mohou být ukotveny buď na pevných sloupcích z nerezové oceli nebo přímo na stěnách nemovitosti. Na sloupcích mohou být upevňovací body cípů plachty a hřídele nastaveny pomocí výškové regulace, což umožňuje nastavení sluneční plachty i při nízké poloze slunce a tím vytváření požadovaného stínu. S tímto systémem lze snadno realizovat opravdu velké plachty a to až do plochy 75 m².

Naplnuté plachty zcela bez problému

U většiny slunečních plachet bývá častým problémem mačkání látky, ale tento problém u našich plachet SunFurl® nehrozí! Díky velkému předpětí generovanému navijáky, je plachta vždy maximálně napnutá. Proto při správně navrženém sklonu plachty ji lze použít nejen jako ochranu před sluncem, ale i jako ochranu před deštěm.

Snadná montáž a demontáž

  • v zimních měsících lze systém kompletně rozebrat v několika jednoduchých krocích
  • suchá svinutá plachta může být vč. hřídele stočena do kruhu
  • sloupky lze demontovat a uskladnit například v garáži
  • pouze stěnové držáky a držáky sloupků zůstávají trvale nainstalovány