MANUÁLNĚ OVLÁDANÉ SLUNEČNÍ PLACHTY SUNFURL®

Systém SunFurl® RM je stejně jednoduchý jako u pevně napnutých plachet, navíc však nabízí možnost navinutí dle potřeby či povětrnostních podmínek. Plachta je navinuta na hřídel malého průměru, ta je součástí sluneční plachty a je navíjena a napnuta pomocí navijáků a kladkového sytému SunFurl®. Kladky a upevňovací prvky mohou být ukotveny buď na pevných sloupcích z nerezové oceli nebo přímo na stěnách nemovitosti. Na sloupcích mohou být upevňovací body cípů plachty a hřídele nastaveny pomocí výškové regulace, což umožňuje nastavení sluneční plachty i při nízké poloze slunce a tím vytváření požadovaného stínu. S tímto systémem lze snadno realizovat opravdu velké plachty a to až do plochy 75 m².

Snadná montáž a demontáž

 • v zimních měsících lze systém kompletně rozebrat v několika jednoduchých krocích
 • suchá svinutá plachta může být vč. hřídele stočena do kruhu
 • sloupky lze demontovat a uskladnit například v garáži
 • pouze stěnové držáky a držáky sloupků zůstávají trvale nainstalovány

Napnuté plachty 

U většiny slunečních plachet bývá častým problémem mačkání látky, ale tento problém u našich plachet SunFurl® nehrozí! Díky velkému předpětí generovanému navijáky, je plachta vždy maximálně napnutá. Proto při správně navrženém sklonu plachty ji lze použít nejen jako ochranu před sluncem, ale i jako ochranu před deštěm.


ELEKTRICKY OVLÁDANÉ SLUNEČNÍ PLACHTY SUNFURL®


Sluneční plachty s elektromotorem
nabízejí nejvyšší komfort obsluhy a maximální bezpečnost. Navíjení plachty na hřídel je plně automatické pomocí unášeče a napínacího systému, který rozděluje tah na oba cípy plachty přes systém kladek rovnoměrně a tím zajišťuje dokonalé napnutí celé plachty. Dyneema lanka pocházejí z vodních sportů a jsou tak prověřeny léty užívání v těch nejtěžších podmínkách.

Výkonný pohon slunečních plachet SunFurl®

Motor 230V je uložen uvnitř hřídele a zajišťuje pohodlné rozvinutí a navinutí sluneční plachty. Tyto systémy lze plně integrovat do stávajícího systému domácí automatizace. Vzhledem k vysokému tření, velkému tahu a pro zajištění dlouhé životnosti, jsou použita průmyslová, vysoce zátěžová, kuličková ložiska z vlastní výroby.

Vysoká bezpečnost a dlouhá životnost

Výše uvedené vlastnosti zajišťují bezpečnost elektrické sluneční plachty SunFurl® a tím i dlouhou životnost celého systému s nepřekonatelnou námořní atmosférou. Jako další bezpečnostní prvky lze nainstalovat ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám v podobě sluneční, větrné a dešťové automatiky. Elektrickou sluneční plachtu SunFurl® lze pohodlně a zcela komfortně ovládat pomocí dálkového ovladače. S tímto systémem lze bez problémů zastínit opravdu velké plochy a to až do cca 90 m² (2 x 45 m²).

Technické parametry

 • možnost kombinace několika slunečních plachet pro dokonalé zakrytí atypických tvarů teras
 • plně automatické a bezchybné vedení pomocí lanek Dyneema
 • plocha plachty až do 90 m²
 • textilie plachty je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu Hydrosol 270 (HDPL) a je ušita specialisty na šití námořních plachet
 • plachta je vždy dokonale napnutá
 • jednoduché uvedení do provozu prostřednictvím rádiového modulu nebo integrace do stávajícího domácího systému automatizace
 • možnost individuálního barevného provedení povrchů navíjecí hřídele / kotvících prvků a sloupků